Hizmetlerimiz

Elektronik Beyin Tamiri

Her marka model aracın elektronik beyin arızalarının giderilmesinde uzman ekibimizin desteğini alabilirsiniz. Çözüm Otomotiv Elektromekanik servisi olarak müşterimizin araçlarında yaşadığı elektronik arızalara uygun fiyatlarla hızlı çözümler üretmeye devam etmekteyiz.

Unutmayın, doğru kişiye ulaştığınız sürece giderilmeyecek arıza yoktur.

ABS Fren Sistemi

ABS (Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi), taşıt araçlarının her türlü yük durumunda bütün yol koşullarında ve çeşitli süratlerdeki zorunlu durumlarda yapılacak ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek direksiyondaki tam hakimiyeti sağlayan fren sistemidir. ABS, Almanca Antiblockier-system veya İngilizce Anti-lock Braking System ifadelerinin kısa yazım biçimidir. Kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir.
ABS fren sisteminde meydana gelebilecek arızalar sistemin düzgün çalışmasına engel olarak kazalara sebebiyet verebilmektedir. Çözüm otomotiv olarak can güvenliğiniz bizim için her şeyden önce gelir ve bu yüzden bütün onarım işlemleri uzman ekibimizce dikkatlice gerçekleştirilir.

Hava Yastığı Sistemleri

Hava yastığı (Airbag, Yardımcı Koruma Sistemi/SRS), otomobillerde çarpışma anında çok hızlı biçimde açılıp bir gaz veya hava ile şişerek yolcunun yaralanmasını önleyen, esnek bir malzemeden yapılmış koruma sistemi. Tipik bir hava yastığı saniyenin 1/10'undan kısa sürede açılır, birkaç saniye sonra da sönerek yolcunun hareketini ve araçtan çıkmasını kolaylaştırır.
Hava yastığının çalışma sisteminde meydana gelebilecek elektronik arızalar olası bir kaza durumunda hayati tehlike doğurabilir. Bu yüzden gerekli kontrollerin zamanında yapılması önemlidir.

Robotize Vites Kutusu

Robotize şanzıman manuel şanzımanın otomatikleştirilmiş halidir. Robotize şanzıman beyni vites değiştirme zamanı geldiğinde debriyajı devreye sokarak sürücünün vites değiştirmesine imkan sağlamaktadır. Bunun yanı sıra vites değişitiminin otomatik olarak yapılmasını da sağlamaktadır. Çözüm otomotiv olarak uzman ekibimizle birlikte Robotize şanzımanların bakım ve onarım işlemlerini yapmaktayız.

EDC Şanzıman

EDC Şanzıman, bir çeşit yarı otomatik şanzıman türüdür. Renault markasının geliştirdiği bu yarı otomatik sistemde 6 ileri vites söz konusudur. İkili kavrama sistemi ile çalışan EDC şanzımanda ilk kavrama 1, 3, ve 5 ileri, ikinci kavrama da 2,4 ve 6 ileri için çalışır. Manuel vitesli araçlarda tork konventörü aracın hangi güçle devam edeceğini belirler. Ancak yarı otomatik vites yapısında ve EDC şanzımanlı araçlarda tork konventörü bulunmaz. Çünkü şanzımanın kendisi motordan aldığı güce göre vites değişimini yapar.
Burada şanzıman otomatik olarak, yol şartları, sürücünün uyguladığı gaz ve motorun gücünü optimize ederek doğru vitesi seçer. Vites geçişini de en az sarsıntı ile tamamlar.
Çözüm otomotiv olarak uzman ekibimizle birlikte EDC şanzımanların bakım ve onarım işlemlerini yapmaktayız.

Mekanik Bakım

Her marka model aracın bakım onarım işlemleri servisimizde özenle yapılmaktadır. Bunun yanı sıra birden fazla aracı bulunan kurumsal şirketlere özel çözümlerimiz mevcuttur. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.